search
Generic filters

productsinsects

Owady biegające

Owady latające

Przeznaczenie
Pułaka na karaluchy służy do monitorowania obecności następujących gatunków owadów biegających:
 
  • Blatella germanica
  • Blatella americana
  • Blatta orientalis
  • Shelfordella lateralis
  • i inne karaczany
 
Pułapki w zależności od rodzaju, można stosować w miejscu pracy jako element IPM bądź
w gospodarstwach domowych. Pułapki wykonane są z materiałów chroniących je przed negatywnym wpływem czynników mogących występować w miejscu wystawienia, przede wszystkim wilgoci. Pułapki mają sztywną, stabilną konstrukcję. Można umieszczać je na powierzchniach poziomych i pionowych. Zaleca się unikać rozmieszczania ich w miejscach
o dużym zapyleniu, gdyż może to wpłynąć na przyspieszoną deaktywację powierzchni klejącej odpowiedzialnej za odławianie owadów a co za tym idzie skrócić czas skutecznego działania pułapek. Stosowane w normalnych warunkach pułapki pozostają skuteczne przez okres do 3 miesięcy przy czym zaleca się ich wymianę co miesiąc. Pułapki pozostają skuteczne w zakresie temperatur 5-50C°.
Sposób użycia
Pojedyncza pułapka monitoruje obecność owadów w ograniczonym obszarze.
Średni obszar działania pułapki to:
- pułapka z atraktantem w tabletce 12mm - 9m²
- pułapka z atraktantem w tabletce 8mm - 4m²
- pułapka z atraktantem w kleju - 4m²
Przechowywanie Pułapki nie wymagają specjalnych warunków przechowywania. Wersje pułapek wykonane z kartonu należy chronić przed kontaktem z wilgocią.
Zasady bezpieczeństwa Pułapki są wyrobami bezpiecznymi dla człowieka, zwierząt domowych i środowiska naturalnego. Atraktant pokarmowy jest substancją spożywczą i w przypadku spożycia nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka i zwierząt domowych. Wskazane jest przechowywanie i rozstawianie pułapek w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych.
Rodzaj pułapki Pagoda duża

Pagoda mała

Trójdzielna

Naścienna

Wkładka do monitora

Wymiary podstawy 180x100mm 120x96mm 100x70mm 75x65mm 78,5x58,5mm
Wabik atraktant pokarmowy w tabletce/w kleju  atraktant pokarmowy w tabletce/w kleju  atraktant pokarmowy w tabletce/w kleju  atraktant pokarmowy w tabletce/w kleju  atraktant pokarmowy w tabletce/w kleju