search
Generic filters

productsinsects

Owady biegające

Owady latające

PUŁAPKI NA SZKODNIKI DRZEW I UPRAW

Przeznaczenie
Pułapki na szkodniki drzew i upraw są szerokim działem różnorodnych produktów przeznaczonych zarówno do monitorowania obecności poszczególnych szkodników z użyciem pułapek selektywnych jak i masowego odłowu owadów szkodliwych z użyciem powierzchni klejących przygotowanych do pracy we wskazanych warunkach jakie występują:
 
– w szklarniach –  wysoka wilgotność i obecność zapylaczy
– w sadach i ogrodach  -światło słoneczne, deszcz, liczne zanieczyszczenia organiczne, obecność ptaków
 
Pułapki są skuteczne przeciw:
Cameraria ohridella – szrotówek kasztanowcowiaczek
Ceratitis capitata – mucha śródziemnomorska
Cydia pomonella – owocówka jabłkóweczka
Drosophila suzuki – muszka plamoskrzydła
Laspeyresia funebrana – owocówka ślwkóweczka
Lobesia botrana – zwójka krzyżóweczka
Phyllocnistis citrella – ćma cytrusowa
Tuta absoluta- skośnik pomidorowy
i inne
Typ pułapki Cover trap Arkusze kleiste Taśmy szklarniowe
Rodzaj pułapki CM-Trap, PM-trap,HC-trapi inne Arkusze szklarniowe, arkusze  dniczkowe, arkusze ogrodowe i inne Taśmy żółte
Materiał Podłoże PS. Feromon w kleju lub w dyspenserze PS, PP żółty, niebieski, czerowny, czarny HDPE 0,06mm
Wymiary Podłoże: 140x220mm 240x170mm; 170x70mm i inne. Długość 100m;150m.Szerokość 0,1m; 0,2m; 0,3m
Wabik nie zawiera atraktantu. Opcja dodatek 9-Tricozen Bez atraktantu Bez atraktantu
Opis EUIPO wzór zastrzeżony 003142975. Produkt przeznaczony do selektywnego odławiania szkodników w warunkach zewnętrznych. Pułapka typu cover trap gwarantuje selktywne odławianie monitorowanych owadów z pełnym bezpieczenstwem dla ptaków i zapylaczy. Pułapki Cover trap pracują w każdych warunkach pogodowych tj. w deszczu, silnym nasłonecznieniu itd. Charakteryzują się szczególnie wysoką skutecznością odławiania drobnych motyli o aktywności nocnej jak i dziennej. Produkty wykonane z materiałów o różnych kolorach dostosowanych do skuteczności wabienia poszczególnych gatunków owadów: żółty, niebieski, czarny, czerwony. Arkusze mogą być zaopatrzone w nadruk ułatwiający liczenie odłowionych owadów. Dostępne są arkusze w różnych kształtach np. motyli, kwiatów itd. Produkt przeznaczony do masowego odłowu szkodników w gospodarstwach szklarniowych. Rodzaj stosowanych powierzchni klejących gwarantuje bezpieczeństwo zapylaczom i parazytoidom, umozliwiając równocześnie skuteczne odławianie owadów szkodliwych bez względu na warunki pracy (poziom wilgotności).
Sposób użycia Pułapki służą do monitorowania obecności owadów szkodliwych. Pułapki należy umieszczać na gałęziach drzew na wysokości 1,5-2m. W zależności od miejsca zastosowania: arkusze doniczkowe umieszczamy bezpośredni przy roślinach w obrębie gospodarstw domowych, arkusze barwne szklarniowe i ogrodowe umieszcamy na chronionych drzewach owocowych. Taśmy szklarniowe umieszcza się w specjalnych do tego celu przygotowanych systemach umożliwiających ręczne bądź automatyczne przezwajanie.
Przechowywanie Zaleca się przechowywanie w miejscu nie rarażonym na temperatury wyższe niż 30ºC. Zaleca się przechowywanie w miejscu nie narażonym na temperatury wyższe niż 30ºC. Zaleca się przechowywanie w miejscu nie rarażonym na temperatury wyższe niż 30ºC.
Zasady bezpieczeństwa Chronić przed dostępem dzieci. Chronić przed dostępem dzieci. Nie rozmieszcać w miejscach narażonych na pobyt ptaków i zwierząt domowych. Chronić przed dostępem dzieci. Nie rozmieszcać w miejscach narażonych na pobyt ptaków i zwierząt domowych.